Mdłości, uczucie ciężkości po jedzeniu – częste dolegliwości, które sprawiają, że wiele osób zastanawia się nad tym, jaka herbata na ból brzucha będzie w stanie pomóc.

Ból brzucha może pojawić się w najmniej spodziewanym momencie. Jelito może źle pracować, co też może powodować ogromny dyskomfort. Warto mieć więc wiedzę na temat tego, jaka herbata na ból brzucha będzie w stanie pozytywnie wpłynąć na perystaltykę jelit.

Jaka herbata na ból brzucha? Zioła na żołądek – mięta

Jaka będzie najlepsza herbata na zaparcia i problemy z układem trawiennym? Mięta! Rozmawiając ze starszymi pokoleniami, można przekonać się, że miętowe liście samodzielnie suszone zawsze znajdowały się pod ręką. Są to znane już od wielu lat, naturalne zioła na ból brzucha, które piło się do posiłku lub bezpośrednio po. Mięta działa wiatropędnie, więc dzięki niej będzie można pozbyć się wzdęć. Wykazuje działanie rozkurczowe. Do tego można poczuć przyjemne odświeżenie, co też zostanie docenione przez osoby mające zgagę.

Która herbata pomaga na ból brzucha i prawidłowe trawienie? Napar z rumianku

Herbatka z rumianku często polecana jest dla małych dzieci, które także może męczyć niestrawność. Najlepiej jeżeli pod ręką znajdą się całe suszone koszyczki kwiatowe. W ich składzie można bowiem znaleźć flawonoidy, olejek eteryczny, kumaryny czy kwasy fenolowe, które mają pozytywne działanie na układ pokarmowy. Dzięki ich obecności reguluje się wydzielanie soku żołądkowego. Oprócz tego, że rumianek wykazuje działanie przeciwzapalne, to także działa uspokajająco. Taka herbata na ból brzucha sprawdzi się w przypadku nudności, ale także przy biegunkach. Jaka herbata na ból brzucha będzie jeszcze w stanie przynieść ulgę?

Koper włoski na niestrawność

Wątroba często nieprawidłowo pracuje także u niemowląt, które swoje dolegliwości z brzuszkiem przekazują najczęściej poprzez płacz. W ich przypadku doskonale sprawdza się koper włoski – kolejne rozwiązanie, które przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. U niemowląt koper polecany jest na kolkę, ale nie oznacza to faktu, że nie sprawdzi się ona także w przypadku dorosłych. Jest to dobra herbata na żołądek, która znosi nadmierne napięcie w okolicach brzucha. Działa rozkurczowo, dzięki czemu warto po nią sięgnąć przy wzdęciach. Ziołowy napar z kopru pomaga łagodzić problemy poprzez wydzielanie większej ilości żółci w wątrobie. W ten sposób tłuszcze z posiłków będą lepiej trawione. W efekcie bolący żołądek zostanie tylko przykrym wspomnieniem.

Czy imbir można parzyć na zaparcia?

Imbir to przyprawa, która bardzo chętnie wykorzystywana jest w kuchni azjatyckiej. Okazuje się także, że herbatka z imbiru także jest polecana na żołądek i jelita, których praca została rozregulowana. Co ciekawe, polecana jest ona dla ciężarnych, które mają do czynienia o poranku z wymiotami. Imbir będzie w stanie przynieść ulgę. Oprócz tego można ją podawać niejadkom. Nie zaszkodzi ona dzieciom, a dzięki temu apetyty zostanie pobudzony. Imbir można pić, ale także żuć korzeń, co też pomaga odświeżyć oddech.

Jaka herbata na ból brzucha? Zielona herbata jako dobry napar ziołowy

Nie tylko herbata miętowa zwiększa wydzielanie soków trawiennych, ale także zielona, która pomaga pozbyć się uczucia ciężkości. Należy ją pić jedynie na pełen żołądek. Z jej użycia należy zrezygnować, jeżeli ktoś ma do czynienia z mocnymi skurczami i nudnościami, które często towarzyszą kobietom w ciąży. Jeżeli jednak problemy trawienne wynikają z przejedzenia, to na pewno można korzystać z zielonej herbaty, która wspierać będzie pracę żołądka.

Wśród innych rozwiązań polecana jest czarna herbata. Jednak nie należy jej słodzić. Gorzki napar pomaga na wzdęcia, zaparcia, dzięki czemu jelita będą mogły lepiej pracować. Należy jedynie zadbać o jej prawidłowe zaparzenie, aby móc przynieść sobie lub bliskim ulgę.

Tradycyjne herbaty na żołądek, czy ziołowe herbatki? Każdy znajdzie coś dla siebie

Jaka herbata na ból brzucha? Oto najbardziej znane ziołowe propozycje, które dostępne są w sklepach zielarskich w formie saszetek lub suszu gotowego do zaparzenia. Oprócz tych propozycji pomóc może melisa lub dziurawiec. Wśród innych ziół, które wspierają perystaltykę jelit i zwiększają wydzielanie żółci, wymienić można również liść senesu lub ostropest plamisty. Wybór jest naprawdę duży, więc każda osoba jest w stanie znaleźć dla siebie najlepszą herbatę na ból żołądka. Należy jednak sprawdzić, które herbaty można pić regularnie. Są bowiem te ziołowe napary, które można stosować tylko doraźnie w przypadku bólu brzucha.